777 959 920

Výroba - sedací soupravy

Výroba sedací soupravy, jak probíhá.

Námi vyráběné a prodávané sedací soupravy splňují ty nejnáročnější požadavky na kvalitu a funkčnost. Velký důraz klademe jak na kvalitu použitých materiálů, tak na kvalitu zpracování. Rádi bychom Vám, našim zákazníkům, představili naši výrobu.

Na konstrukci sedací soupravy jsou použity tyto materiály:
- vysušené měkké dřevo: borovice, smrk
- vysušené tvrdé dřevo: buk, dub
- dřevotříska, lamino
- MDF, speciální karton (tvarování oblouků a jiných tvarů)

 Celá konstrukce je lepená speciálním lepidlem a upevňována nastřelovacími sponami, vruty a šrouby. Na konstrukci rámů sedáků je použito výhradně vysušené tvrdé dřevo. Rám je spojován čepováním jednotlivých dílů do sebe. Použitím tvrdého dřeva minimalizujeme možnost prasknutí rámů sedáků, popř. uvolnění držáků pružin. Do rámů sedáků jsou dále připevněny plastové držáky předepjatých, ocelových, vlnovcových pružin. Poté se do zmíněných držáků natahují výše uvedené pružiny.


Dále se postupuje podle toho, jaký typ sedáku zvolíme.
 1. kostrukce sedáku použitím předepjatých, ocelových, vlnovcových pružin v kombinaci s nejkvalitnějším polyuretanovým molitanem
 2. kostrukce sedáku použitím předepjatých, ocelových, vlnovcových pružin v kombinaci s matrací s pružinami BONEL
 3. kostrukce sedáku použitím předepjatých, ocelových, vlnovcových pružin v kombinaci s vysoce elastickým molitanem

Typ 1
Na rám s předepjatými pružinami nalepíme filc, na který dále nalepíme polyuretanový molitan

Typ 2
Na rám s předepjatými pružinami nalepíme filc, na který dále nalepíme pružinovou matraci výplněnou pružinami BONEL

Typ 3
Na rám s předepjatými pružinami nalepíme filc, na který dále nalepíme vysoce elastický molitan

Konstrukce opěradel je závislá na druhu sedací soupravy.

1. Pokud je opěradlo tvořeno částí, která se po rozložení užívá jako část lůžka (JULIA, PALERMO), je opěradlo tvořeno podobně jako sedák. Pouze místo předepjatých pružin je použita dřevotříska.

2. Pokud je opěradlo tvořeno pevnou částí (ANGELINA, ONTARIO, GWENDOLINA) jsou opěráky tvořeny elastickými textilními popruhy, na které je dále nalepena vysoce elastická PUR pěna.

3. Pokud je opěradlo tvořeno polštáři, ať už pevnými, nebo odnímatelnými (FALCONA, JULIA, VENEZIA), jsou tyto polštáře vyplněny buď PUR pěnovou drtí, nebo silikonovým granulátem.

Takto připravenou konstrukci očalouníme Vámi zvolenou potahovou látkou. Výběru potahových látek rovněž klademe velký důraz. Nabízíme pouze takové potahové látky, s kterými máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Pokud se v naší nabídce objeví látky, u kterých se vyskytují častější vady, okamžitě tyto látky vyřadíme z naší nabídky.

Dále připevníme nohy, spojovací kování jednotlivých dílů, popř. další doplňky.

Konečnou fází je úplné zkompletování sedací soupravy, její kontrola a zabalení do ochranné fólie.

Na všechny naše prodejny umístíme v průběhu roku 2010 řezy sedacích souprav, aby jste Vy, naši zákazníci, měli možnost prohlédnout si použité materiály ve Vámi zakoupené sedací soupravě.