777 959 920

Sedací soupravy

Sedací soupravy jsou nedílnou součástí každého obývacího pokoje, případně haly. Velmi dobře mohou sedací soupravy posloužit i v kancelářích. Sedací soupravy na míru je jednou z možností, se kterou má naše firma bohaté zkušenosti. To znamená, že vybranou sedací soupravu si můžete nechat upravit dle vašich potřeb a možností vybraného typu sedačky. Pamatujeme i na barevné provedení sedací soupravy, výběr našich potahových látek je opravdu velký.

Sedací soupravy jak na ně

Sedací soupravu v prostoru obvykle nepřehlédnete. A na to byste měli při jejím výběru myslet. Měla by být přirozenou dominantou obývacího pokoje a zároveň by měla být dostatečně prostorná a pohodlná, aby její užívání bylo radostí. Vlastně, pohodlí by mělo být nadřazené všemu ostatnímu.

I tak vám ale prozradíme, jaké sedačky jsou aktuálně v módě a také pár praktických rad, kterými byste se při výběru nového kousku měli řídit.

Mezi barvami letí přírodní odstíny

Co se týká barev, divoké vzory z devadesátých let vystřídaly jednobarevnost a umírněnost. Pokud uvažujete o moderní sedačce s výrazným vzorem, zkuste si představit, že ji v obývacím pokoji budete mít i za deset, patnáct let... je to pro vás v pořádku?

Co se týká barev, pak se dlouhodobě na špici drží teplé přírodní odstíny hnědé a béžové. Nicméně pozor na to, že tyto barvy skvěle vypadají ve vzorovém bytě, ale udržet jejich čistotu i za běžného provozu už může být problém. Možná i proto se přízni mezi „běžnými“ lidmi těší tlumené přírodní odstíny.

Obecně se pak při výběru barvy řiďte základním pravidlem: Velká a světlá místnost snese i tmavou a výraznou barvu, do malé místnosti ale pořiďte raději sedačku ve světlé barvě. U červených a oranžových odstínů potom počítejte s tím, že vás mohou trochu rušit.

Pokud si nechcete odpustit vzory, pak sáhněte spíše po méně nápadných barvách.

Dispozice a velikost – tady neřešte trendy

Jediné, podle čeho byste se měli řídit při vybírání velikosti a dispozice sedací soupravy, je velikost a orientace místnosti, ve které sedací souprava bude.

Pokud plánujete, že vaše sedací souprava bude rozdělovat obývací část od kuchyně v prostorné místnosti, pak si můžete dovolit velikou sedací soupravu do tvaru písmene L. Pokud je váš obývací pokoj ale spíš „obýváček“, pak vsaďte spíše na menší a subtilnější sedací soupravu. A rozhodně nikdy nepořizujte sedací soupravu, kterou byste museli do místnosti napasovat tak, že byste seděli zády ke dveřím!

To je totiž základní a asi nejdůležitejší rada, kterou designéři mají. Sedací souprava by vždy měla být orientována tak, abyste dobře viděli na dveře. Opačná orientace prý v člověku vzbuzuje neklid.

Nízký sed je moderní, ale...

Velkým hitem posledních let jsou sedačky se sedem, který je umístěný nízko podlahy. Vypadají pěkně, moderně, pohodlně... nicméně si předtím, než si takovou sedačku pořídíte, odpovězte na otázku, zda se z ní budete schopni bez problémů a bez pomoci zvednout za deset let. Z těchto sedacích souprav se totiž hůře vstává, a pokud s vámi domácnost obývá někdo starší, berte na něj ohledy.

  • Zobrazit:
Řadit dle:
Filtrovat podle výrobců

Kožená sedací souprava Simba 3F+1+1

Pružiny bonel Vlnovcové pružiny
31 750 Kč

Rohová sedací souprava Pantheon

Silikonová výplň Vlnovcové pružiny Vysoce elastická pěna
37 100 Kč

Sedací souprava Simba 3F+1+1

Sedací souprava Simba 3F+1+1
Pružiny bonel Vlnovcové pružiny
15 900 Kč

Sedací souprava Torino 3F+1+1

Luxusní sedací souprava Toríno
Silikonová výplň Vlnovcové pružiny Vysoce elastická pěna
30 600 Kč

Sedací souprava Fenix 3F+1+1

Sedací souprava Fenix
Pružiny bonel Vlnovcové pružiny
18 800 Kč

Sedací souprava Juvena 3F+1+1

Sedací souprava Juvena
Pružiny bonel Vlnovcové pružiny
18 600 Kč

Kožená sedací souprava Ambasador 3 + 2 + 1

Pružiny bonel Silikonová výplň Vlnovcové pružiny Vysoce elastická pěna
64 950 Kč

Kožená rohová sedací souprava Fantazie

Sleva 10 %
Vlnovcové pružiny Vysoce elastická pěna
50 400 Kč

Kožená rohová sedací souprava Fantazie

Sleva 10 %
Vlnovcové pružiny Vysoce elastická pěna
52 200 Kč