777 959 920

Podle čeho vybírat sedací soupravu?

Před výběrem nové sedací soupravy bychom si měli ujasnit, kolik prostoru máme k dispozici a jaký tvar sedačky chceme – rovnou, do L, nebo do U. Také kolik peněz jsme ochotni investovat, zda má mít sedací souprava úložný prostor a jestli ji budeme využívat pro občasné nebo každodenní spaní.

Sedací soupravy variabilní mají výhodu, že si je můžeme sestavit jen z těch dílů, které potřebujeme. Sedací souprava by měla být velká tak, aby nebránila v průchodu místností a netvořila překážku například v přístupu k nábytku. Důležitý je i výběr materiálu, tvrdost a výška sedačky. Například pro seniory je vhodnější sedačka vyšší a tvrdší - pro jejich pohodlnější sedání a vstávání. V dnešní době se na trhu vyskytují sedací soupravy, které mají polohovatelné záhlavníky což nám dává tu možnost mít 2 v 1. Výšku opěru si tak každý nastavuje dle své potřeby.

Rohové sedací soupravy poskytují více prostoru k sezení, ale musíme počítat s tím, že nám v pokoji zaberou víc místa. Jsou vhodné do většího i do menšího bytu, jsou praktické i cenově dostupné. Můžeme je umístit do kteréhokoli rohu místnosti a využít tak jinak nezaplnitelný prostor. Početnější rodina s dostatkem místa jistě ocení sedací soupravu doplněnou o křesla a taburety.