777 959 920

Pár užitečných rad při nákupu sedací soupravy

Chcete si pořídit novou sedací soupravu? Přinášíme vám pár užitečných rad při nákupu sedací soupravy.

Některé sedací soupravy lákají k posezení už svým vzhledem. Sedací soupravu bychom však neměli vybírat jen očima, ale měli bychom se zaměřit i na kvalitu použitých materiálů. Zajímat bychom se měli nejen o materiály, kterými je sedačka či pohovka vyrobena zvenčí, ale i vnitřní materiály. Jedině tak získáme výrobek, s nímž budeme spokojeni a který bude sloužit mnoho let.

Kvalita použitých materiálů

Výběr potahových látek je v dnešní době opravdu velký a někdy se může stát, že potahovou látku vybíráme déle než samotnou sedací soupravu. Ideální potahový materiál by měl splňovat několik věcí. Měl by být praktický, trvanlivý, pohodlný a také příjemný na dotek. Ty nejkvalitnější potahové látky se vyznačují barevnou stálostí a vysokou odolností proti otěru. Běžné potahové látky mají odolnost 25 až 30 000 cyklů, ty nejodolnější až 150 000 cyklů.
A co se týče barevnosti v dnešní době převládají přírodní tóny a to béžové, smetanové, hnědé a šedé odstíny. U těchto barev si můžeme více pohrát s doplňky ať už to jsou polštáře, lampy, vázy a jiné.

Až vyberete typ sedačky či pohovky která bude zapadat do vašeho interiéru nezapomeňte na její hlavní funkci a to komfortní posezení. Posaďte se, opřete se a zjistěte, zda se vám bude dobře sedět i odpočívat. Sedací soupravu si vybíráme podle toho, jestli je dostatečně měkká, nebo naopak tvrdá. Tvrdost sedaček je dána jejich výplní, což může být polyuretanová pěna, studená pěna /HR/, Visco pěna / paměťový efekt/ nebo PUR + peří … Každému může vyhovovat něco jiného.