777 959 920

Barvy při výběru sedaček

Přehled barev - když vybíráte sedací soupravy a barvu interiéru

Inspirujte se k výběru jak barevnosti sedací soupravy, tak i interiéru. Rádi vám pomůžeme s výběrem sedací soupravy, která zapadne co nejlépe do vašich místností.

Modrá:

Navozuje klid, vážnost a pohodu. Opticky rozšiřuje prostor, evokuje dálku. Vhodná k četbě, studiu, soustředění a přemýšlení. Fialová: slavnostní barva, důstojná a inspirativní, pomáhá meditovat. Vyvolává izolovanost a hloubku, nostalgii. Dobře se kombinuje s bílou, jemnější forma je levandulová.

Zelená:

Nejvíce nás spojuje s přírodou, navozuje svěžest, jistotu, harmonii. Vhodná na tmavší a fádní prostory, které prozáří.

Žlutá:

Veselá a optimistická barva, přináší aktivitu a dobrou náladu. Opticky prostor rozšiřuje, hodí se do severních a tmavých chodeb bez přirozeného světla.

Červená:

Používá se v široké škále sytosti a světlosti. Je aktivní, přátelská, doporučuje se do obývacích prostor na sezení, drobné doplňky.

Hnědá:

Má nízkou světelnou odrazivost, symbolizuje zem, pevnost a stabilitu. Vytváří vstřícné, útulné a přátelské prostředí. Vhodná na podlahy, nábytek.
Optické iluze Barva na malé ploše (ve vzorku) se nám zdá vždy sytější než stejná na velké.

Pamatujte na to při reálném malování stěn. Když je jedna stěna tmavší a sytější, zdá se blíž. Dobrý trik na zkrácení dlouhé úzké místnosti. Když je jedna stěna světlejší než ostatní, bude nám připadat vzdálenější. Vhodné využít tam, kde chceme docílit „plastičnosti“ prostoru.

Co je to RAL? Interiérové i exteriérové nátěrové barvy nesou nejčastěji označení ve stupnici barev RAL. Tyto odstíny jsou univerzální pro všechny tónovací centra, orientují se podle nich i designéři, truhláři, kováři. Jednotlivé odstíny jsou přesně označené číslem a my se můžeme snáze domluvit na požadovaném odstínu a zkušebním vzorku.