777 959 920

Jak vybrat sedací soupravu

Jak vybrat sedací soupravu do obývacího pokoje

Sedací soupravy mohou mít nejen různé tvary, materiál, ale samozřejmě také velikost. Větší sedací souprava neznamená vždy lepší. Sedačka by měla vždy odpovídat velikosti místnosti, ve které se bude nacházet, proto bychom měli před nákupem sedací soupravy daný prostor dobře změřit. Velikost místnosti by vždy měla být úměrná velikosti sedací soupravy. 

Praktičnost sedací soupravy

Dále bychom si měli vybrat, která pro nás bude nejpraktičtější, nejpohodlnější a tvarově a designově bude zapadat do vašeho interiéru. K nejdůležitější části sedací soupravy patří její konstrukce. Kvalita konstrukce určuje jak dlouho vám sedací souprava vydrží. Kvalitní konstrukce sedacích souprav je vyrobena z kombinace tvrdého a měkkého dřeva, část konstrukce je pak z dřevotřísky.

výroba sedací soupravy kostra sedací soupravy

Dvakrát přemýšlej pak jednou kupuj

Před výběrem sedačky bychom se také měli zamyslet nad tím k jakému účelu bude sloužit a kde bude umístěna. Pokud jste častým hostitelem návštěv potom byste měli tuto skutečnost zvážit a poohlédnout se po sedací soupravě, která bude určena k příležitostnému spaní, a ze které díky jednoduchému rozkládacímu mechanismu vytvoříte v okamžiku dvojlůžko. Pro malometrážní byty se také hodí varianta rozkládací sedací soupravy, obzvláště pokud bude obývací pokoj sloužit zároveň jako ložnice,  v tom případě jde o sedací soupravy určené k častému až každodennímu spaní. Taková sedací souprava bude vybavena velmi kvalitním rámem, kvalitní matrací a kvalitním rozkládacím mechanizmem

Výběr barevné kompozice sedací soupravy.

Dále nemůžeme opomenout ani výběr potahové látky jelikož i na tomto výběru je závislá trvanlivost sedací soupravy. Praktickým potahovým materiálem je kůže, která je vhodná i pro alergiky, jelikož se lépe udržuje a neumožňuje přijímání prachu a jiných nečistot do vnitřního čalounění. Je mechanicky odolná a z tohoto důvodu má i delší životnost. Nevýhodou kožených sedacích souprav je snad jen vyšší pořizovací cena.

Další variantou potahového materiálu jsou látky se speciální úpravou, která zajistí sedací soupravě delší životnost. Například potah s rezistentní úpravou proti skvrnám nezničí ani problematické skvrny od vína a kávy a nezničí ji ani výtvory vašich dětí vytvořené propisovací tužkou. Tyto skvrny lze z tohoto materiálu bez problémů vyčistit vodou a mýdlovým přípravkem.

potahové látky na sedací soupravylátka na sedačkysedací souprava - barva potahupotahová látka na sedačkyi rohové sedací soupravy mohou mít tento potah